
ДОЛЯ ЖІНКИ У ТВОРЧОСТІ Т. ШЕВЧЕНКА
Ніхто краще не сказав про святість і велике покликання материнства, ніж Тарас Шевченко. Ніхто не вділив жінкам, удовам, дівчатам, матерям, скривдженим і покинутим стільки ніжності, палкої любові, як він – наш великий Кобзар.
З метою виховання любові до поезії Кобзаря, пробудження в здобувачів освіти добрих почуттів, любові й поваги до жінки-матері 9 березня 2021 року та з нагоди 107-ї річниці від дня народження поета, в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» проведено годину спілкування «Доля жінки у творчості Т. Шевченка».
Про жiночу долю , про безмежний, дивосвіт шевченкових образів, про долі обездолених дівчат — із поем «Причинна», «Катерина», «Тополя», наймички Ганни, Мар’яни – черниці, присутні довідались, переглянувши: цікаву пізнавальну презентацію та фільм «Казка про Катерину», поставлений Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого по поемі Шевченка «Катерина» підготовлені О. Кулик, вихователем і С. Устименко, бібліотекарем.

СЛОВО ТАРАСА У ВІКАХ НЕ СТАРІЄ
Тарас Григорович Шевченко – український письменник, поет, художник, громадський і політичний діяч. Людина з великої літери – народився на нашій українській землі, під нашим рідним українським небом, але належить він до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства. Його слово вкарбовується в пам’ять, любов до нього живе в серці кожного…
До 207-річниці з дня народження Т. Шевченка в читальній залі бібліотеки ДНЗ «Богуславський ЦПТО» організована виставка-персоналія«Слово Тараса у віках не старіє » - як символ вшанування пам’яті Великого Кобзаря.
Шевченко актуальний і нині, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Він - завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків.

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!
І сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя за волю, за свободу і незалежність українського народу впродовж останніх років.
Долучаючись до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні 19 лютого 2021 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» оформлено тематичний куточок «Безсмертні Герої Небесної Сотні». Фото і публікації розкажуть про тих, хто не побоявся куль і кийків, поклав своє життя за рідну Україну, показав всьому світові, що українці ніколи не стануть на коліна. Схилимо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто загинув за свободу рідної землі. Герої не вмирають, поки живе пам'ять про них!
Слава Україні! Героям слава!

БЕРЕГИНЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
Ти себе Українкою звала
І чи краще знайти ім’я
Тій, що радістю в муках сіяла,
Як Вітчизна велика твоя.
М. Рильський
Леся Українка — письменниця, що без перебільшення стала символом України. Саме її ставлять в один ряд із геніальними Тарасом Шевченком та Іваном Франком. Ми, українці, горді тим, що маємо велику поетесу, яка звеличила наш народ та прагнення до волі у своїх творах. Феномен таланту Лесі Українки полягав у тому, що вона одночасно плідно працювала в різних жанрах, збагативши українську літературу. До того ж саме вона переклала десятки творів світових авторів українською, адже вільно володіла більше десятком мов.
З метою популяризації творчої спадщини Лесі Українки та до 150-річчя з дня народження української письменниці 15 лютого 2021 року в читальній залі бібліотеки «ДНЗ Богуславський ЦПТО» оформлена виставка – портрет«Берегиня українського народу». Література представлена на виставці познайомить користувачів бібліотеки з найкращими книгами, присвяченими її життю та творчості.Виставку доповнюють фотоматеріали й портретні зображення Лесі Українки.
Це була людина виняткової чесності й принциповості, правдивості, душевної краси й величної сили волі. Вона була взірцем служіння рідному народові для багатьох поетів. Вона завжди з нами і своїм життям, і своєю творчістю.

РОДОВІД ГЕРБА ХМЕЛЬНИЧЧИНИ
З метою реалізації обласного учнівського проекту «Українська геральдика» в бібліотеці ДНЗ «Богуславський центр професійно-технічної освіти» оформлено виставку-досьє «Родовід герба Хмельниччини». Матеріали, зібрані на виставці, допоможуть учасникам учнівського проекту в дослідженні історії, походження та символіки герба Хмельницької області.

ГІРКОЇ ПАМ’ЯТІ КОВТОК
15 лютого 2021 року Україна вшановує учасників бойових дій на території інших держав та 32-гу річницю виведення військ з Афганістану.
В цей день український народ віддає глибоку шану тим, кому судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети. З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, адже за кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя.
В бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» організована тематична виставка «Гіркої пам’яті ковток», присвячена кривавим подіям Афганської війни та подвигу наших земляків, які назавжди з болем відгукуватимуться в серцях нашого народу. Це: Іван Дмитрович Антюшин, випускник нашого закладу (с. Розкопанці), Іван Олександрович Середа (с. Киданівка), які посмертно нагороджені орденами Червоної Зірки. А також наш випускник Валентин Володимирович Шиян (м. Богуслав), який нагороджений двома орденами Червоної Зірки, медалями «За відвагу», «За бойові заслуги». Помер 25 вересня 2003 року. Спілкою ветеранів-афганців йому встановлено пам’ятну дошку біля входу в ДНЗ «Богуславський ЦПТО».
Схилимо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя.

«ДОБРІ СВЯТА ПРИХОДЯТЬ У ДІМ».
Новий рік і Різдво – яскраві свята, які вселяють надію і віру у себе, у свої сили, надихають на успіх та здійснення найзаповітніших мрій.
Для мільйонів людей Різдвяні й новорічні свята— це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями, час відновлення тісних зв’язків. Прийдешня низка новорічно-різдвяних свят – це відмінний привід для того, щоб урізноманітнити дозвілля. Є безліч способів розважити себе.
Завітайте до бібліотеки ЦПТО бо це чудова можливість познайомитися з традиціями зимових свят: Нового року, Різдва Христового, Свята Меланки, Водохреща та ін.
Тематична виставка «Добрі свята приходять в дім» проілюструє, як святкували новорічно-різдвяні свята українці. Тут ви знайдете цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята; про святкування Нового року в різних країнах; тексти колядок та щедрівок, традиційні страви та обряди під час святкування Різдва Христового та інше.
Користуючись нагодою вітаємо всіх із Різдвяними святами. Бажаємо миру і добра, любові і поваги до ближнього, нехай у ваших оселях панують щастя, злагода, затишок і святковий настрій.

ЧАРІВНИЙ СВІТ КАТЕРИНИ БІЛОКУР
«Якби ми мали художницю такого рівня майстерності,
то змусили б заговорити про неї цілий світ!»
Пабло Пікассо
На її полотнах вічно квітнуть півонії та мальви, жоржини і троянди, маки і чорнобривці, тюльпани і флокси, калина, плетуться за дерев’яним тином кручені паничі. Ці квіти – одвічні символи рідної української природи, що уособлюють одвічну Гармонію і Красу, на її полотнах постають піднесено прекрасними, ніж у реальному житті.
Народилася Катерина Білокур 7 грудня 1900 року в Богданівці на Полтавщині. Зростаючи у бідній родині, дівчина змушена була змалку працювати разом з дорослими: садила і доглядала город, шила, пряла, доглядала худобу. Втім, кожної вільної від роботи хвилини, Катерина пристрасно прислуховувалась до мелодійної української пісні, поезії, до природи,захоплювалася малюванням. Художниця малювала все, що її оточувало, що любила, але найбільше – квіти. Цікаво, що, змальовуючи кожен листочок, пелюстку, художниця ніколи не зривала квіти: вважала їх живими істотами, називала діточками.
Катерина Білокур член Спілки художників України, нагороджена орденом "Знак пошани", одержала звання Заслуженого діяча мистецтв України та Народного художника України.
Творчість Катерини Білокур належить до найкращих надбань української культури 20 століття.
З нагоди 120- річчя з дня народження видатної української художниці Катерини Білокур, єдиної у світовому живописі неосвіченої жінки-селянки, яка самотужки сягнула воістину фантастичних висот у малярській справі в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» оформлено міні-галерею картин «Чарівний світ Катерини Білокур», під час якої користувачі бібліотеки ознайомилися з мистецькою спадщиною художниці.

ХОРОБРІ СЕРЦЯ
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Нащадку славних віків.
Щорічно 6 грудня в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України» відзначається День Збройних Сил України.Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у кривавих війнах та конфліктах від Київської Русі і до нашого часу.
На Збройні Сили України, як відомо, покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Військо забезпечує стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного та підводного простору держави.
До цього свята в читальному залі ДНЗ «Богуславський ЦПТО» організована тематична виставка «Хоробрі серця», матеріали якої висвітлюють досвід проведення антитерористичної операції, де українські захисники виявляють мужність, безстрашшя і стійкість у виконанні свого військового обов’язку, гарячу любов до своєї Вітчизни, вірність присязі, бойовим традиціям українського народу.

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з особливими потребами. Ця дата нагадує всьому світу про те, що серед нас проживає чимало людей з обмеженими можливостями здоров'я, і суспільство не повинно залишатися байдужим до їх проблем. Адже, для них не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам.
Саме до цього дня у читальному залі бібліотеки ДНЗ «Богуславський ЦПТО» оформлена виставка-порада «Мистецтво жити разом». На якій представлені матеріали про потреби й права людей з обмеженими можливостями на отримання освіти і працевлаштування та корисні поради здобувачам освіти, як поводитись та спілкуватись із людьми, які потребують належного ставлення до себе.
Шановні друзі! Наш людський і громадянський обов'язок – оточити турботою і увагою тих, кому особливо необхідна підтримка. Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з особливими потребами.

«Ти в пам’яті нашій і досі»
22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Великої Вітчизняної війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від фашистських загарбників.
З метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої Світової війни, збереження героїчних традицій українського народу, виховання почуття патріотизму у молоді на кращих традиціях старших поколінь, які боролися за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя 22 вересня 2020 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» для здобувачів освіти проведено арт-лекцію «Ти в пам’яті нашій і досі».
Ведучі заходу О.Кулик(вихователь) й С.Устименко(бібліотекар) повідали про тяжкі випробування, які випали на долю українського народу під час Другої Світової війни та героїчний подвиг землячки-партизанки Марини Гризун. Виступи супроводжувалися документальними фото й відеоматеріалами про партизанський рух в Україні, тематичними піснями.
Сьогодні ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто, нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу ціною власного життя.
Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає в наших серцях такі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок і пам'ять.

Краю мій, гордість моя
Як сонце сія з далини та хвилина,
Коли край Росі зупинивсь Ярослав,
коли на слов’янській красі тополиній
він гордо нарік землю цю – Богуслав.
Ніна Півторацька
Богуслав… Любий серцю край! Ніби невеличка затишна колиска стоїть він над Россю, яка грайливо хлюпоче між камінням, несе свої бистрі води поміж вербами й очеретами і ділить містечко на «старе» й «нове», бо на лівому березі Росі – історична частина, а на правому (на Зароссі), то вже Богуслав нового часу, тут же й молодіжний центр.
Ось і ще на один крок наблизилося наше древнє місто до свого тисячоліття з того дня, коли на берегах Росі великий князь Ярослав Мудрий заснував місто-фортецю , яке у вересні святкує свій 988-й день народження.
До цієї дати в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» оформлено краєзнавчу виставку-кросворд «Край мій, гордість моя», де представлено книги й матеріали про Богуслав, неповторний у своїй красі, оспіваний в піснях і думах, оповитий легендами і переказами.
З метою пропаганди книги до визначних та пам’ятних дат в бібліотеці ЦПТО були оформлено 22 тематичні книжково-журнальні виставки: « Її величність – книга», «В пам'ять про скорботний 33-й», «Зупинити насильство – захистити себе», «Ми щит і меч твій, Україно», «Магія зимових свят», «Ми тебе не забули Тарасе», « Здоров’я – це скарб», «Афганістан: героїзм крізь біль і сум», «Їм у віках судилося безсмертя» та інші.
З метою формування освіченої творчої особистості, ставлення до її фізичного і морального здоров’я, розвитку зацікавленості у навчанні, з метою знаходження нових активніших форм і методів організації навчально – виховного процесу в 2019-2020 н/р. бібліотекою центру було проведено багато різних виховних заходів.
З метою популяризації літератури, виховання шанобливого ставлення до книги, в рамках Тижня бібліотеки до з 23 по 27 вересня проведено ряд заходів.

Проведено бібліотечний урок: «Віртуальна подорож бібліотеками світу», під час якого завдяки інформаційним технологіям та використанням відеоматеріалів присутні дізнались про модернізовані, стильні і комфортні бібліотеки України та світу, які є не тільки храмами знань і культури, а й неоціненним надбанням людства, справжніми витворами мистецтва.

Багато цікавої інформації про країни світу, їх звичаї й традиції, національні кухні почерпнули присутні з інтелектуальної гри « Пізнаємо світ разом», яка проводилась під гаслом : «Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку». Випробовуючи силу свого розуму й демонструючи ерудицію, кмітливість, команда хлопців «Географи» та дівчат «220 км», підготовлені вихователями П. Сербою, О. Кулик, змагались за перемогу.
З метою формування у здобувачів освіти почуття поваги до обраної професії; виховання свідомого ставлення до навчання, розуміння його необхідності в житті 22 жовтня 2019 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» з вихователями гуртожитку проведено брейн-ринг «Кулінарний калейдоскоп», присвячений Міжнародному дню кухаря.
Багато цікавої інформації про країни світу, їх звичаї й традиції, національні кухні почерпнули присутні з інтелектуальної гри « Пізнаємо світ разом», яка проводилась під гаслом : «Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку». Випробовуючи силу свого розуму й демонструючи ерудицію, кмітливість, команда хлопців «Географи» та дівчат «220 км», підготовлені вихователями П. Сербою, О. Кулик, змагались за перемогу.
З метою формування у здобувачів освіти почуття поваги до обраної професії; виховання свідомого ставлення до навчання, розуміння його необхідності в житті 22 жовтня 2019 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» з вихователями гуртожитку проведено брейн-ринг «Кулінарний калейдоскоп», присвячений Міжнародному дню кухаря.

До 100-річчя з дня народження українського поета-земляка Олександра Матійка, 6 листопада 2019 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» був проведений поетичний альманах «Житоцвіт Ївківського краю». На заході присутні дізнались цікаві факти із життя і творчості генія української літератури та поринули в неповторний світ поезій Олександра Матійка, які зачарували душу кожного.

До Міжнародного дня волонтера активом бібліотеки з 25 листопада по 4 грудня 2019 року в Богуславському ЦПТО проводилась акція «Добро жменями» мета якої, це збір кришечок з подальшою переробкою на протези для воїнів АТО.

З метою виховання патріотизму, любові до Батьківщини 5 грудня 2019 року спільно з вихователем П. Сербою організовано вечір-зустріч з воїном АТО, кіборгом Петром Горбатюком.

З метою відновлення зацікавлення до книжок та читання в бібліотеці ЦПТО проведено акцію «Букросинг: «Прочитав книгу сам – передай іншому» під час якої читачами із своїх власних бібліотек було принесено 38 книг та створено спеціальний куточок «Світ мандруючих книг», для самостійного обміну книг. На кожну книгу, яка потрапляє на цю поличку, учні з бібліотечного активу приклеюють спеціальні наліпки, а також аркуш із поясненням умов букросингу.

З метою виховання шани і поваги до героїчних подвигів співвітчизників, ушанування пам'яті тих, хто загинув на Майдані Незалежності, сприяння формуванню національної свідомості молоді та патріотичних почуттів і гордості за свою країну 19 лютого 2020 року в бібліотеці ДНЗ «Богуславський ЦПТО» відбулась літературно-музична композиція «Вам наша пам'ять і любов», підготовлена бібліотекарем С. Устименко та вихователем О. Кулик.

Впровадження в практичну діяльність поруч з традиційними - інноваційних форм масової роботи це запорука іміджу бібліотеки та залучення до неї нових користувачів, наголосила С.Устименко в своєму виступі на педраді «Впровадження нових методів в роботу бібліотеки. Буккросинг».
